R2: NEFORMALNI RESURSI ZA INKLUZIJU MLADIH OSOBA S RARE BOLESTIMA

Faze procesa MENTORIRANJA

Smiješna pitanja za razbijanje leda

Dvije istine i jedna laž

Svaka osoba dijeli tri izjave o sebi—dvije istinite i jednu lažnu. Ostali pokušavaju pogoditi koja je izjava lažna. Ova aktivnost potiče opušteno pripovijedanje i omogućava sudionicima da na zabavan način pokažu svoje osobnosti. Osim toga, otkrivanje laži može dovesti do smiješnih otkrića i neočekivanih poveznica.

Životinjske osobine: Igra opisa samoga sebe

Igra osmišljena kako bi sudionicima pomogla da opišu sami sebe birajući između dvije opcije povezane sa životinjama. Sudionici će definirati svoje karakteristike i osobine birajući između dvije životinjske opcije u svakoj fazi. Ovo pomaže u samospoznaji i dijeljenju uvida s drugima. Na kraju, raspravite kako ti odabiri odražavaju njihove osobine ličnosti, snage i preferencije.

Workshop. Ugovor o mentorstvu

Razvijanje ugovora o mentorstvu uključuje nekoliko ključnih koraka kako bi se osigurala učinkovita procjena mentorski odnos i njegovi ishodi-

Obiteljski i prijateljski Bingo

Napravite bingo kartice s različitim osobnim osobinama i karakteristikama koje opisuju ljude u vašim društvenim krugovima. Naglasite važnost prepoznavanja ponašanja koja se mogu klasificirati kao toksična i promovirajte zdrave interakcije unutar obiteljskih i prijateljskih krugova.

Karta društvenih krugova

Cilj je mapirati društvene krugove u vlastitom životu te interakcije i bliskost među njima. Ovo može dovesti do grupnih rasprava o dinamici obitelji i prijatelja te strategijama komunikacije.

Workshop. Alati za samoprocjenu

Začarano šumsko raskršće

Nalazite se na čarobnom raskršću duboko u začaranoj šumi. Zrak je ispunjen mirisom divljeg cvijeća, a blago šuštanje lišća doprinosi magičnoj atmosferi. Pred vama su tri puta, od kojih svaki nudi jedinstveno putovanje kroz ovaj čarobni svijet. Koji ćete put odabrati?

Izazov na planinskom vrhu

Nađete se na veličanstvenoj planini s tri drevne kamene ploče, svaka predstavljajući jedinstven izazov.

Zagonetka oazi u pustinji

Izgubljeni u pustinji, dolazite do oaze s tri artefakta.

Workshop. Radionica o rješavanju problema

Radionica se fokusira na analizu osobnog problema iz prošlosti i učenje metodologija za suočavanje sa sličnim izazovima u budućnosti, strukturirano u tri faze.

Rasprava o vijestima i studijama o inkluzivnosti

Pročitajte sljedeće članke i studije o inkluziji te potaknite raspravu postavljanjem otvorenih pitanja koja potiču kritičko razmišljanje i promišljanje, poput.

Reprezentacija u medijima

Cilj je istražiti i raspraviti reprezentaciju osoba s invaliditetom u popularnim medijima kroz preporučene filmove i serije. Ova aktivnost ne samo da potiče kritičko razmišljanje i analizu već i promovira značajne rasprave o reprezentaciji invaliditeta u medijima te njezinim širim društvenim implikacijama. Omogućuje sudioniku istraživanje različitih perspektiva i uvid u složenosti narativa o invaliditetu u popularnoj kulturi. Nakon gledanja filmova ili serija, mentor i sudionik okupljaju se na sesiji za raspravu.

Workshop. Karijerni Putovi

Identificiranje opcija karijere ključno je za pojedince u različitim fazama njihovog profesionalnog puta. Evo nekoliko zanimljivih aktivnosti koje mogu pomoći pojedincima da istraže i prepoznaju potencijalne karijerne smjerove. Testovi samoprocjene pomažu pojedincima da razumiju svoje interese, vještine, vrijednosti i osobine ličnosti, što je ključno za prepoznavanje prikladnih opcija karijere.

Video svjedočanstva

Videozapisi Erasmus+ projekta MLADI S HRABROŠĆU prikupljaju svjedočanstva mladih osoba pogođenih rijetkim bolestima o njihovim društvenim krugovima, svakodnevnim izazovima i sudjelovanju u društvu.

Nadahnuća svjedočanstva

Nadahnuća svjedočanstva Erasmus+ projekta VRIJEDNOST SUOČAVANJA SA ŠKOLOM prikupljaju uvide učitelja, učenika i obitelji o uključivanju i pristupačnosti osoba pogođenih rijetkim bolestima u školskom kontekstu.

Workshop. Pričanje vlastite priče

Početak: Započnite s mentorom koji dijeli svoje osobno iskustvo vezano uz rijetke bolesti. To može uključivati njegovo vlastito zdravstveno putovanje, iskustva člana obitelji ili prijatelja ili profesionalne susrete s rijetkim bolestima. Osigurajte vrijeme za pitanja, izražavanje misli i razmjenu dojmova o mentorovoj priči.

Zatvaranje i konačna evaluacija

Zatvaranje i konačna evaluacija

The closure and final evaluation phase of the mentoring process is crucial for consolidating learning, celebrating achievements, and planning for future growth. By providing a structured and supportive conclusion, both mentor and mentee can ensure that the benefits of the mentoring relationship extend well beyond its formal end.